Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 27°C 12°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Wielką Brytanię zalała woda. Skutki burzy Christoph

  20-01-2021 21:56 Miejscami intensywnie pada
  Powodzie w Arkansas ENEX

  Przez Wielką Brytanię przetoczyła się burza Christoph. Przyniosła ze sobą intensywne opady deszczu – miejscami spadło go 80 litrów na metr kwadratowy. Deszcz, łącząc się z topniejącym śniegiem, spowodował, że w niektórych hrabstwach doszło do powodzi.

  Przez Wielką Brytanię przetacza się burza Christoph. W części Anglii intensywnie pada. Ulewny deszcz łączy się z topniejącym śniegiem, w niektórych miejscach występują powodzie. Brytyjska służba pogodowa Met Office wydała ostrzeżenia drugiego stopnia przed tymi niebezpieczeństwami.

  - W hrabstwie Kumbria są miejsca, w których od północy we wtorek spadło ponad 80 litrów deszczu na metr kwadratowy. Jest też sporo regionów, w których opady sięgnęły ponad 50 litrów na metr kwadratowy, a przez następne 24 do 36 godzin wciąż będzie padać deszcz –powiedział Simon Partridge z Met Office.

  Możliwe ewakuacje

  Agencja Ochrony Środowiska (EA) poinformowała, że jeśli w najbliższym czasie woda powodziowa nie opadnie, nawet 3 tysiące osób będzie musiało opuścić swoje domy.

  - Deszcz pada na bardzo mokry grunt, dlatego jesteśmy bardzo zaniepokojeni. To bardzo niestabilna sytuacja i spodziewamy się znacznych powodzi w wielu częściach kraju – powiedziała Catherine Wright, dyrektor wykonawczy ds. zarządzania ryzykiem powodziowym i obszarów przybrzeżnych w Agencji Ochrony Środowiska.

  Zaapelowała także, by w przypadku nakazu ewakuacji mieszkańcy pamiętali o przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19, zabraniu ze sobą leków i dokumentów, a także stosowaniu się do poleceń lokalnych służb porządkowych.

  Samochód dostawczy spłynął do rzeki

  Sytuacja najgorzej wygląda w hrabstwach South Yorkshire, Greater Manchester i Cheshire. W całym kraju część dróg jest zupełnie nieprzejezdnych, doszło też do kilku wypadków. W mieście Durham kierowca auta dostawczego został uratowany z dachu swojej furgonetki po tym, jak pojazd został dosłownie zmyty przez intensywnie spływającą wodę opadową do rzeki Wear.

  Z powodu pogody konieczne było anulowanie niektórych połączeń kolejowych.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....