Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 18°C 11°C Deszcz
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Idzie srogi mróz. Lokalnie będzie nawet -10 stopni

  07-01-2021 15:20 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  Z dnia na dzień będzie robić się coraz zimniej. Na początku kolejnego tygodnia w godzinach porannych termometry wskażą miejscami nawet -10 stopni Celsjusza. Po chwili przerwy wróci śnieg, spadnie do kilku centymetrów. Lokalnie silnie powieje, będzie ślisko.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrum wędrującym znad naszego kraju w stronę Białorusi. Nad północnymi i zachodnimi regionami zalega jeszcze słabo aktywny front atmosferyczny. Z północy napływa zimne i wilgotne powietrze arktyczne.

  Piątek na południu i południowym wschodzie kraju upłynie z pochmurną aurą, jednak chwile z przejaśnieniami też się znajdą. Poza tym zachmurzenie będzie duże, miejscami spadnie też do 1 centymetra śniegu. Drogi będą śliskie. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza w pasie od Suwalszczyzny i Warmii, przez Kujawy, Ziemię Łódzką, po Śląsk do 2 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

  Będzie się przejaśniać

  Sobota na południu również zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Słabe opady śniegu przewidywane są miejscami w północnych i zachodnich regionach, nie spadnie go więcej niż do 1 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Warmii i Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Wybrzeżu. Będzie wiać zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  W niedzielę czeka nas pochmurna aura, ale można liczyć na większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna osiągnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

  Rano nawet -10 stopni, wróci śnieg

  Pierwszego dnia następnego tygodnia nie zabraknie chmur, ale pojawią się też większe przejaśnienia. Będzie mroźno, rano na wschodzie wartości na termometrach spadną do -10 st. C. W najcieplejszych chwilach dnia temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum, do 0 st. C na Pomorzu. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  Na wtorek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie z przemieszczającymi się od północy w głąb kraju będą opadami śniegu o sumie do 5 cm. Na Pomorzu opady przejdą w śnieg z deszczem. Jezdnie będą śliskie. Termometry pokażą od -2 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum, do 2 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami okaże się dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....