Informacje
 • Pogoda na 5 dni: zima pokaże nieco bardziej surowe oblicze

  04-01-2021 15:25 Pojawi się śnieg, temperatura spadnie
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  W nadchodzących dniach odczujemy nieco typowo zimowej pogody. Pojawią się opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, zrobi się ślisko, termometry będą pokazywać temperaturę niższą niż 0 stopni Celsjusza. Miejscami może też silniej powiać.

  Wtorek zapowiada się pochmurno z opadami. Na wschodzie i południowym wschodzie pojawi się do 5-10 litrów deszczu na metr kwadratowy. W pozostałej części Polski będzie to deszcz ze śniegiem i mokry śnieg rzędu 1-5 centymetrów. Uwaga, będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 stopnia Celsjusza na Ziemi Gorzowskiej, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Podkarpaciu. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile i w porywach na północy i wschodzie rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Środa na południu będzie pochmurna z przejaśnieniami. W innych regionach wystąpi zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw., a na zachodzie mokrego śniegu do 1-3 cm. Zrobi się ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

  Miejscami zrobi się mroźno

  Czwartek przyniesie pochmurną aurę z niewielkimi opadami śniegu do 1-2 cm, a na południu deszczu ze śniegiem do 2 l/mkw. Będzie ślisko. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Dolnym Śląsku, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu i północnego zachodu. Okresami może przybierać na sile.

  Na piątek prognozuje się pochmurną aurę z przejaśnieniami na południu. Mieszkańcy północy powinni spodziewać się słabych opadów śniegu o sumie mniejszej niż centymetr. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu i zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  Sobota upłynie pod znakiem pochmurnego nieba. Temperatura maksymalna sięgnie od -3 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju i na południu, do 0 st. C na Wybrzeżu. Powieje słaby, zachodni wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...