Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 18°C 11°C Deszcz
zwiń
Informacje
 • Ratują żyrafy przed utonięciem. "Wiedzieliśmy, że musimy działać razem"

  09-12-2020 14:34 W Kenii
  Żyrafy to największe ssaki lądowe Visualhunt (CC0 1.0), TVN Meteo

  Kenijscy pracownicy ochrony przyrody ratują żyrafy uwięzione na wyspie w rejonie jeziora Baringo. Dwie z nich udało się przetransportować w bezpieczne miejsce, ale akcja ratunkowa trwa. Gdyby nie pomóc ludzi, zwierzęta mogłyby utonąć.

  Po obfitych opadach deszczu poziom wody w jeziorze Baringo, położonym w zachodniej Kenii, gwałtownie się podniósł. Woda odcięła drogę ucieczki ośmiu żyrafom znajdującym się na półwyspie. Zwierzętom groziła śmierć. Na pomoc ruszyli pracownicy organizacji Kenya Wildlife Service we współpracy z amerykańskimi organizacjami Save Giraffes Now i Kenya's Northern Rangelands Trust.

  Na ratunek żyrafom

  Pracownikom organizacji zajmujących się ochroną przyrody udało się uratować dwie żyrafy przy pomocy specjalnie do tego celu skonstruowanej stalowej barki. Następie chcą pomóc pozostałym sześciu żyrafom z wyspy.

  "Zorganizowanie pomocy było pilną sprawą" - przekazał w oświadczeniu David O'Connor, prezes organizacji Save Giraffes Now. Następnie działacze organizacji chroniących przyrodę przetransportowali zwierzęta do specjalnego sanktuarium dla zwierząt Ruko Conservancy.

  - Te żyrafy są sercem naszej ojczyzny - powiedział Mike Parkei, strażnik przyrody z Ruko Conservancy. - Wiedzieliśmy, że musimy działać razem i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by je uratować - dodał.

  Żyrafa ugandyjska lub też żyrafa Rothschilda, zwana również żyrafą Baringo (od jeziora Baringo) to  parzystokopytny ssak roślinożerny. Obecnie wszystkie osobniki żyjące na wolności występują na obszarach chronionych w Kenii i Ugandzie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....