Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Zalane domy, samochody pełne błota, gruz na ulicach. Silne ulewy we Włoszech

  21-11-2020 20:05 Nie ma ofiar
  Zniszczenia po powodziach Reuters

  Przez południowo-wschodnie regiony Włoch przetoczyła się potężna ulewa. Woda wdzierała się do mieszkań i pojazdów, konieczne były interwencje służb. Nie ma doniesień o rannych, ale opady i powodzie były przyczyną wielu zniszczeń.

  Dzielnice pod wodą, zalane domy, samochody pełne błota. W prowincjach Krotona i Catanzaro na południowym wschodzie Włoch w nocy z piątku na sobotę pojawiły się ulewne opady deszczu. Choć padało nieco ponad dwie godziny, suma opadów sięgała od 32 do 84 litrów na metr kwadratowy. Nie ma ofiar i rannych, ale deszcz spowodował sporo zniszczeń.

  Pomoc poszkodowanym

  Od wczesnych godzin porannych straż pożarna i służby starały się pomagać mieszkańcom, ale niejedna interwencja była utrudniona ze względu na stan dróg. W niektórych regionach były całkowicie nieprzejezdne z powodu stojącej wody lub gruzu. Mnóstwo osób utknęło w swoich pojazdach, by się wydostać wzywały policję.

  Gwałtowna ulewa spowodowała, że woda wdzierała się do mieszkań, garaży i piwnic. Ludzie musieli uciekać na wyższe kondygnacje budynków mieszkalnych.

  Najbardziej ucierpiały dzielnice zbudowane poniżej poziomu morza. Tam sytuacja wydaje się być krytyczna - oprócz wysokiego poziomu wody na ulicach zalegają śmieci, błoto, elementy małej architektury i samochody. W niektórych obszarach prowincji nie ma prądu.

  W sobotę rano burmistrz miasta Krotona Vincenzo Voce zaapelował do mieszkańców o ostrożność.
  - Sytuacja pogodowa w najbliższych godzinach będzie się pogorszyć. Pozostańcie w domu dla własnego bezpieczeństwa i nie utrudniajcie pracy pojazdów ratowniczych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...