Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszcz, deszcz ze śniegiem, a miejscami tylko cztery stopnie

  18-11-2020 16:39 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu, a lokalnie możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Czasami będzie tak, że w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą maksymalnie cztery stopnie.

  Przed nami pogodny czwartek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o sumie 3-8 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni wiatr. W porywach na północy rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Lokalny deszcz ze śniegiem

  Piątek upłynie pod znakiem pogodnej aury na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w centrum kraju. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 2-7 l/mkw., a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem o sumie 2-3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na północnym wschodzie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Zapowiada się pogodna sobota. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego zachodu, w porywach osiągnie do 50 km/h.

  Do 10 stopni

  Na niedzielę synoptycy prognozują pogodną aurę tylko na południu kraju. Poza tym wystąpią opady deszczu o sumie do 2-7 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, zachodni wiatr, w porywach osiągnie do 50 km/h.

  Poniedziałek będzie deszczowy, opady wystąpią w całym kraju o sumie do 3-8 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach rozpędzi się do 50 km/h z zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....