Informacje
 • Pogoda na 5 dni: spadnie deszcz ze śniegiem, mocniej powieje

  17-11-2020 15:51 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Ventusky

  Pogoda w najbliższych dniach przyniesie ochłodzenie. Wraz z nim, możliwe, że w niektórych regionach kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Należy oczekiwać też silniejszego wiatru.

  Nadchodzącej nocy Polska znajdzie się na skraju układów niżowych znad Północnego Atlantyku. Nad krajem z zachodu na wschód przemieści się deszczowy ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne-morskie. W ciągu dnia przeważający wpływ na pogodę zdobędą wyże znad południowej i wschodniej Europy. W czwartek nad Polską przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym popłynie najpierw chłodne powietrze polarne znad Atlantyku, a w piątek zimne powietrze arktyczne z dalekiej północy, w którym wystąpić mogą pierwsze w tym sezonie opady mokrego śniegu poza wysokimi górami.

  Środa zapowiada się pochmurno i mglisto z przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, postępującymi od zachodu w głąb kraju. Tylko na wschodzie i północnym wschodzie będzie na ogół bez przejaśnień, a do południa miejscami pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura wyniesie maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

  Deszcz ze śniegiem, silniejszy wiatr

  Na czwartek prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami oraz okresowymi opadami deszczu o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Jedynie mieszkańcy południowego wschodu nie powinni spodziewać się opadów. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 12 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 80 km/h.

  W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W północnych i południowo-wschodnich regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. Z kolei w Karpatach spadnie do 5 centymetrów śniegu. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 6 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

  Zaledwie 3 stopnie

  Sobota zapowiada się z chmurami, ale i rozpogodzeniami. Na Pomorzu, Kujawach i w Wielkopolsce pojawi się przelotny deszcz do 3 l/mkw. Termometry pokażą od 3 st. C na wschodzie, przez 4 st. C w centrum, do 6 st. C na zachodzie. Będzie wiać południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Na zachodzie okresami okaże się dość silny.

  W niedzielę czeka nas pochmurna aura. Dodatkowo od zachodu na wschód będą przemieszczać się opady deszczu lub mżawki. Spadnie do 5 l/mkw. Zanotujemy od 5 st. C na wschodzie, przez 7 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego, umiarkowanie i dość silnie, w porywach rozpędzając się do 50-80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....