Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 30°C 18°C Mgła
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: im bliżej jesieni, tym cieplej

  18-09-2020 14:39 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Mimo zbliżającej się jesieni, z każdym kolejnym dniem temperatura będzie rosnąć. Czeka nas też wiele słonecznych dni.

  W ciągu najbliższej doby wyż Manfred znad Małopolski powędruje nad Rumunię. Polska pozostanie w jego zasięgu. Napłynie cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego z południowego zachodu.

  Na sobotę synoptycy prognozują słoneczną aurę. Temperatura wyniesie maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku północno-zachodnim.

  Cieplej i cieplej

  Niedziela również upłynie pod znakiem słońca. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

  Pierwszy dzień kolejnego tygodnia okaże się słoneczny. Zanotujemy od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Pojawi się deszcz z burzami

  Słońca nie zabraknie i we wtorek. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 55 kilometrów na godzinę.

  W środę pogoda się zmieni. Wystąpią opady deszczu oraz burze. Spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych wyniesie do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....