Informacje
 • Pogoda na 5 dni: jesiennej słoty jeszcze nie widać w prognozach

  17-09-2020 14:44 Nadejdzie krótkie ochłodzenie
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami dni pełne słońca. Po krótkim ochłodzeniu powróci temperatura rzędu 27 stopni. Miejscami może powiać silniejszy wiatr.

  Najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem pogodnego wyżu Manfred z centrum nad Morzem Północnym. Z północy napływa zimne powietrze arktyczne, jednak od zachodu będzie powoli wypierane przez cieplejsze masy powietrza płynące znad południowo-zachodniej Europy.

  W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na zachodzie. Powieje północny i północno-zachodni wiatr, na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale na wschodzie i północy okresami może być silniejszy i w porywach rozpędzać się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Dużo słońca

  W kolejnych dniach wyż znad Morza Północnego będzie przemieszczał się w kierunku środkowej i wschodniej Europy, niosąc słoneczną aurę i ściągając nad naszą część kontynentu coraz cieplejsze masy powietrza z południowego zachodu i południa. W połowie przyszłego tygodnia skieruje w stronę Polski bardzo ciepłe masy powietrza zwrotnikowego pochodzące z rejonu Bliskiego Wschodu. Temperatura na południu kraju może wzrosnąć do 27-28 stopni. 23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień, ale jesiennej słoty jeszcze nie widać w prognozach.

  Weekend rozpocznie się pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 20 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków północnych i wschodnich.

  Niedziela także zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Nowy tydzień pełen słońca

  Poniedziałek przyniesie pełnię słońca w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany.

  Na wtorek prognozuje się słoneczną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na północnym wschodzie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany, ale okresami dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....