Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Lew morski ćwiczący jogę, lamentujący niedźwiedź, uśmiechnięta foka. Te zdjęcia poprawiają humor

  11-09-2020 21:28 Trwa konkurs Comedy Wildlife Photography awards 2020

  Lamentujący niedźwiedź polarny

  Jacques Poulard/Comedy Wildlife Photo Awards 2020

  Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W śmieszny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody. Zobaczcie zdjęcia finalistów.

  Comedy Wildlife Photography Awards, określany jako najzabawniejszy konkurs fotograficzny świata, właśnie ogłosił finalistów roku 2020. Zdjęcia, na których zwierzęta zostały przyłapane w nietypowych sytuacjach i pozycjach, każdemu poprawią nastrój. Jak piszą organizatorzy konkursu, nigdy wcześniej nie otrzymali tak wielu zgłoszeń. Zwycięzcę poznamy 22 października.

  Wyróżnione zdjęcia

  Zdjęcia finalistów uchwyciły zabawne momenty z życia zwierząt. Na jednym z nich widać szczerzącą się fokę. "Młoda foka pospolita odpoczywa na skale w zatoce Sinclair, a jej gruba warstwa tłuszczu wtapia się w skały. Wygląda na to, że jest rozbawiona dobrym żartem, ale w rzeczywistości ziewa" - napisał Ken Crossan, autor zdjęcia.

  Na wielu innych zwierzęta również się uśmiechają. Podczas spaceru szlakiem po południowej stronie jeziora Bogoria, fotograf Asaf Sereth zauważył grupę mangusteczek karłowatych.

  Niektóre fotografie prezentują sceny z "życia codziennego" - ciężkie poranki, kąpiele, opiekę nad dziećmi, a nawet rozpacz, jak w przypadku niedźwiedzia polarnego.

  Medytacja i zabawa w chowanego

  Jest też fotografia, na której widać medytującego lwa morskiego. "Byliśmy zaskoczeni, że lwy morskie ćwiczą jogę. Myślę, że one też chcą osiągnąć zen'' - napisała Sue Hollis, autorka.

  "Gdy ta ważka równoskrzydła powoli się obudziła, zdała sobie sprawę z mojej obecności. Byłem ustawiony w kolejce do zrobienia profilowego zdjęcia jego skrzydeł i ciała, ale ważka zareagowała, umieszczając między mną a sobą łodygę trawy bagiennej. I tak zrobiłem to zdjęcie. Dopiero później zdałem sobie sprawę, że wygląda na nim jak jeden z Muppetów" - napisał Tim Hearn.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...