Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Gorące powietrze znad Afryki. W tym wrześniowym żarze mogą tworzyć się burze

  11-09-2020 12:47 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Kolejne dni zapowiadają w pogodzie słoneczny schyłek lata. Z każdym dniem będzie się robić coraz goręcej - w połowie przyszłego tygodnia możliwe jest nawet 30 stopni Celsjusza. Jednak wraz z upałem pojawią się groźne zjawiska.

  W ciągu najbliższej doby Polska zostanie objęta przez pogodny wyżowy wał, rozciągający się od Azorów na Atlantyku, przez Europę Środkową, po Rosję. Znad południowo-zachodniej Europy napływa ciepłe powietrze.

  Sobota zapowiada się słonecznie, jedynie na północy kraju może pojawić się nieco więcej chmur kłębiastych. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany.

  Idylla, a co po niej?

  A co przyniesie pogoda w kolejnych dniach? Jak pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w kolejnych dniach czeka nas piękne polecie - idylla będzie trwać. Na pogodę w kraju wpływać mają nadal słoneczne wyże z centrami nad środkową i wschodnią Europą. Układy zaciągać będą z południa coraz cieplejsze powietrze. W połowie przyszłego tygodnia masy powietrza mają być pochodzenia zwrotnikowego, znad północnej Afryki, m.in. znad Algierii, gdzie temperatura przekracza 40 st. C. Na południu Polski możliwy jest wzrost temperatury do 30 st. C, a wysoko w górach - do 18-20 st. C.

  W niedzielę utrzyma się zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie maksymalnie od 20 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, po 27 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami silniejszy.

  Poniedziałek też będzie słoneczny, choć na północy może pojawić się więcej chmur kłębiastych. Termometry pokażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Upał i burze

  Wtorek zapowiada się słonecznie w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego wschodu, będzie słaby i umiarkowany.

  Środa także zapowiada się słonecznie, a lokalnie zrobi się upalnie. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany.

  W czwartek w gorącym powietrzu od południa w głąb kraju przemieszczać się będą opady deszczu do 5-20 l/mkw. oraz burze. Wiatr będzie zachodni, tylko na północy powieje z północnego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. W burzach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  Na piątek na południowym wschodzie kraju prognozowane są przelotne opady deszczu do 5-15 l/mkw., a w Karpatach możliwe są burze. Wiatr będzie wschodni i północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....