Informacje
 • Zima w lecie. Spadło 30 centymetrów śniegu

  10-09-2020 16:22 Znacznie spadła temperatura

  Część Stanów Zjednoczonych zmagała się z wyjątkowo specyficzną pogodą. Chociaż w kraju panuje jeszcze lato, w okolicach Gór Skalistych doszło do pierwszych opadów śniegu. Synoptycy ostrzegali wcześniej przed zimową burzą, która miała przynieść obfite opady śniegu i silne porywy wiatru - zaledwie kilka dni po długim okresie upalnej pogody.

  Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) od kilku dni prognozowała napływ bardzo zimnego powietrza z Kanady, które ogarnąć miało okolice Gór Skalistych. Lokalnie w stanach takich jak Nevada, Utah, Wyoming i Kolorado prognozowano opady co najmniej 30 centymetrów śniegu i porywy wiatru o prędkości 56 km/h. Dla wielu regionów wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed zimowymi zagrożeniami.

  Potężna zmiana temperatury

  We wtorek z powodu niebezpiecznej pogody kilka szkół w stanie Utah odwołało zajęcia.

  Ulice i trawniki w Kolorado pokryły się niemal w całości śniegiem. Wiatr wiał tak silnie, że wyrywał drzewa, a dziesiątki tysięcy osób było pozbawionych energii elektrycznej. Termometry w Denver wskazały 1,6 st. C. Spadek temperatury był naprawdę ogromny - dzień wcześniej temperatura sięgała tam niemal 34 stopnie.

  Odkąd prognostycy NWS zaczęli prowadzić zapisy temperatury około 150 lat temu, równie potężna zmiana temperatury w Denver nastąpiła dwadzieścia razy.

  Bardzo zimny front przyszedł po dwóch miesiącach gorącej, suchej pogody. Nadejście śniegu ucieszyło załogi strażackie walczące z pożarami w Kolorado. W ostatnich tygodniach spłonęło tam 102,000 hektarów terenu w Arapaho i Roosevelt National Forests.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...