Informacje
 • Nadciągnie zwrotnikowe powietrze. "Możliwy wzrost temperatury do 30 stopni"

  09-09-2020 13:47 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Jeszcze w czwartek będzie się chmurzyć i padać, ale z każdym kolejnym dniem aura będzie coraz bardziej zachwycać - oczywiście tych, którzy tęsknią za słońcem i ciepłem.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem pochmurnego układu niżowego znad Północnego Atlantyku, w strefie umiarkowanie aktywnego frontu atmosferycznego, który będzie wędrować nad krajem z północy na południe. Za frontem napłynie chłodne powietrze polarnomorskie znad północnej części Atlantyku.

  Na czwartek prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Bez opadów deszczu dzień minie tylko na Ziemi Lubuskiej, Kujawach i w Wielkopolsce. Poza tym przelotnie popada, do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W górach niewykluczone są burze. Temperatura wyniesie maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach na północy i wschodzie osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Słoneczne wyże

  "W kolejnych dniach idylla. Na pogodę w kraju wpływać mają słoneczne wyże z centrami nad środkową i wschodnią Europą. Układy będą zaciągać z południa coraz cieplejsze masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, stąd w połowie września możliwy wzrost temperatury do 30 stopni na południu kraju" - pisze synoptyk tvnmmeteo.pl Arleta Unton Pyziołek.

  Piątek upłynie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum, do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

   

  Pogoda na weekend

  W sobotę będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany.

  Niedziela zapowiada się z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry pokażą od 19 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum, do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z zachodu.

   

  Jeszcze cieplej

  W poniedziałek do całego kraju wróci słońce i będzie jeszcze cieplej. Zanotujemy od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku południowo-zachodnim i zachodnim.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...