Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 2°C -5°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszcz i chwilowy powrót upału

  27-08-2020 15:38 Na termometrach 17-32 stopnie
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Na najbliższe dni synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Intensywniej popada we wtorek - w ciągu 12 godzin może spaść do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Piątek na Pomorzu, Kujawach, Mazowszu, Warmii, Mazurach i Podlasiu przyniesie przelotny deszcz o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Pogoda w weekend

  Sobota upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia, a w województwach wschodnich także przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej i na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  Niedziela będzie pogodna jedynie w województwach południowo-wschodnich. W pozostałej części kraju niewykluczone są przelotne opady i burze, podczas których może spaść do 20 l/mkw. i powiać z prędkością do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni.

  Pogoda na nowy tydzień

  Nowy tydzień na Śląsku zacznie się pogodnie. Pozostałe regiony czeka zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Wtorek zapowiada się pogodnie na Pomorzu. W pozostałej części kraju wystąpią opady deszczu, w ciągu 12 godzin może spaść 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...