Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 18°C 11°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upalny weekend z burzami. Potem ochłodzenie

  20-08-2020 15:49 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami słoneczny i upalny weekend. Temperatura może wzrosnąć do 32 stopni Celsjusza. Pojawią się też burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr.

  Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

  Do 32 stopni

  Zapowiada się pogodna sobota na wschodzie kraju. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie pojawi się też grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Na niedzielę synoptycy prognozują pogodną aurę tylko na Pomorzu. W pozostałych regionach przelotnie popada deszcz i zagrzmi. W czasie burz spadnie do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni wiatr. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Przelotny deszcz

  W poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

  Wtorek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu na północy kraju. Spadnie tam do 5-10 l/mkw. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie powieje ze zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....