Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 18°C 11°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: z nieba znowu poleje się żar, miejscami zagrzmi

  19-08-2020 16:28 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami gorące, a miejscami wręcz upalne dni. W weekend temperatura może sięgnąć nawet 33 stopni Celsjusza. Pojawiać mogą się również gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

  Na czwartek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze na wschodnich krańcach kraju. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich.

  Do 33 stopni

  Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury, tylko na Nizinie Szczecińskiej przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Podczas burz spadnie tam do 30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 90 km/h. Na termometrach zobaczymy od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C w województwach zachodnich i 33 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południa będzie wiał słabo i umiarkowanie.

  Zapowiada się słoneczna sobota w centrum i na zachodzie Polski. W zachodniej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Spadnie tam do 30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 90 km/h. Może pojawić się też grad. Termometry pokażą od 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C w centrum. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmieniających się kierunków.

  Ochłodzenie i przelotny deszcz

  W niedzielę wystąpi zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Na poniedziałek synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....