Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 18°C 11°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: burze z gradem i nieznośny upał

  18-08-2020 15:30 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Uciążliwe gorąco znów zawita do naszego kraju i temperatura ponownie przekroczy 30 stopni Celsjusza. Czekają nas dni ze słońcem, ale także z opadami deszczu i burzami.

  W ciągu najbliższej doby niż Ingrid powędruje znad Białorusi nad zachodnią Ukrainę. Polska pozostanie pod wpływem tego niżu oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie z północy.

  Przed nami środa z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie też grad. Temperatura wyniesie maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 kilometrów na godzinę, o kierunku północnym.

  Nawet 32 stopnie

  W czwartek na Suwalszczyźnie i Podlasiu przelotnie popada oraz pojawią się burze z sumą opadu do 5-15 l/mkw. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 90 km/h, z południa.

  Piątek upłynie pod znakiem słońca. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

  Popada i zagrzmi

  W weekend powrócą deszcz i burze. Na sobotę synoptycy prognozują je dla zachodu. Spadnie do 10-20 l/mkw. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych do 90 km/h, z południowego zachodu.

  Niedziela także przyniesie przelotne opady deszczu i burze z sumą opadu do 10-30 l/mkw. Zanotujemy od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....