Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 23°C 12°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: burze gradowe, powrót nieznośnego gorąca

  17-08-2020 15:34 Do 32 stopni na termometrach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Na najbliższe dni pogoda szykuje sporo gwałtownych zjawisk. Pojawią się burze, które miejscami mogą okazać się gradowe. Będzie ciepło, ale prawdziwy upał powróci pod koniec tygodnia.

  Wtorek na Pomorzu Gdańskim zapowiada się pogodnie. W pozostałych regionach kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpi także przelotny deszcz i burze z opadami o sumie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę oraz lokalnie gradem - zwłaszcza na wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Burzowo

  W środę w całym kraju należy spodziewać się zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu. W zachodnich i południowych regionach niewykluczone są także burze z opadami rzędu 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Czwartek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  >>> Przed burzami ostrzegają także synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  Wróci upał

  W piątek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Weekend zacznie się od zmiennego zachmurzenia na niebie. W sobotę w pasie regionów zachodnich i centralnych wystąpią przelotny deszcz i burze z opadami do 30 l/mkw. opadu, porywami wiatru do 90 km/h oraz lokalnie gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....