Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Ogniste tornado w Kalifornii

  16-08-2020 16:34 Pożary na zachodzie USA

  Od co najmniej kilku dni w zachodnich stanach USA strażacy walczą z pożarami. Podczas jednego z nich w Kalifornii utworzyło się ogniste tornado. To rzadkie i bardzo niebezpieczne zjawisko.

  Ogniste tornado w Kalifornii nagrał w sobotę mężczyzna, będący w drodze po to, by sprawdzić, co dzieje się z jego rodziną. Wcześniej ogłoszono alarm ewakuacyjny dla hrabstw Plumas i Lassen w północnej części Kalifornii. To pokazuje, jak niebezpieczna sytuacja panuje obecnie w zarówno w tym stanie, jak i Oregonie, Kolorado oraz Nevadzie.

  Narodowa Służba Pogodowa w Nevadzie wydała w sobotę ostrzeżenie przed pożarami, silnym wiatrem o prędkości do blisko 100 kilometrów na godzinę i możliwymi w związku z tym ognistymi wirami. Apelowała o zachowanie ostrożności.

  Rzadkie zjawisko

  Ogniste tornado (ognisty wir) to dość rzadkie zjawisko, w którym ogień przyjmuje pionową strukturę i zaczyna wirować jak trąba powietrzna. Główną rolę przy tworzeniu tego tworu spełnia skrajnie różna temperatura między powierzchnią terenu a powietrzem. Wówczas tworzą się silne prądy powietrza, które unoszą słup ognia.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....