Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 2°C -5°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: burze z ulewnym deszczem i do 31 stopni

  05-08-2020 15:49 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami ciepłe, a miejscami nawet upalne dni z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza. Pojawią się też burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr.

  W czwartek na południowym wschodzie kraju wystąpią opady deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. W górach zagrzmi. Podczas burz spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Termometry pokażą od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

  Do 31 stopni

  Na piątek synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze od Niziny Szczecińskiej, przez centrum, po Lubelszczyznę. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Poza tym przeważnie będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

  Sobota upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na Pomorzu wystąpią burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  Niedziela jeszcze z burzami

  W niedzielę na północy i wschodzie Polski przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady do 10-30 l/mkw. i wiatr wiejący w porywach do 90 km/h. Poza tym synoptycy prognozują słoneczną aurę. Termometry pokażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze wschodu.

  Zapowiada się słoneczny poniedziałek. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...