Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 12°C 4°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: krótka chwila oddechu, później powrót burz z gradem

  04-08-2020 14:25 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami dwa spokojniejsze i pogodne dni. Jednak od piątku aura znów zacznie się zmieniać. Powrócą burze, miejscami spadnie grad. Wartości na termometrach lokalnie nadal będą przekraczać 30 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby wyż o imieniu Detlef powędruje znad Niemiec nad południowy Bałtyk. Polska pozostanie pod jego wpływem. Jedynie na południowym wschodzie oddziaływać jeszcze będzie ustępujący front atmosferyczny. Napłynie do nas umiarkowanie chłodne i suche powietrze polarne morskie znad Skandynawii.

  Pogoda na 5 dni

  W środę będzie na ogół słonecznie. Tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe są przelotne opady deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Czwartek zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 25 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  Powrót burz

  W piątek w centrum i na Lubelszczyźnie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze do 20 l/mkw. Poza tym powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr wschodni, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  A co czeka nas weekend?

  Sobota na Pomorzu i w centrum zapowiada się pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Towarzyszyć im będą opady rzędu 10-30 l/mkw., a lokalnie też grad. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h.

  Niedziela nie przyniesie większej zmiany w pogodzie. Na Pomorzu i w centrum wciąż będzie pogodnie. W pozostałych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu i burz. Spadnie w nich deszcz od 10 do 30 l/mkw., możliwe są też opady gradu. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. W porywach burzowych jego prędkość wzrośnie do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...