Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 11°C 6°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: to będzie najchłodniejsza część lipca

  19-07-2020 15:30 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: to będzie najchłodniejsza część lipca tvnmeteo.pl

  Po gorącym weekendzie i poniedziałku czeka nas zmiana pogody - nad Polską przejdzie chłodny front, a to oznacza nagły spadek temperatury. Sprawdź, co przygotował prezenter pogody tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.

  Front, który zmieni pogodę, związany jest z niżem przemieszczającym się nad Skandynawią. I właśnie stamtąd, od strony Szwecji i Morza Norweskiego, popłynie do naszej części Europy chłodna masa powietrza. Takiej cyrkulacji powietrza będzie też sprzyjać wyż, którego centrum na początku tygodnia będzie na zachód od Irlandii, nad Atlantykiem. Przy takim układzie ciśnienia na kilka dni zostaniemy odcięci od ciepłego powietrza z południa (patrz mapa).

  Jeszcze w poniedziałek będzie gorąco, bo aż 28 stopni Celsjusza, ale od wtorku w całej Polsce odczujemy wyraźne ochłodzenie. Przez resztę tygodnia nad morzem będzie najwyżej 19 stopni, a czasami zaledwie 17. Nieco cieplej, ale na pewno nie gorąco, będzie na południu, gdzie możemy spodziewać się maksymalnie 22-23 stopni. W następnym tygodniu, czyli pod koniec lipca, zrobi się cieplej i wtedy na południu kraju będzie do 27 stopni, a na północy do 22. Początek sierpnia również zapowiada się ciepło, ale bez upałów, bo temperatura nie przekroczy 28 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...