Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 12°C 8°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: kiedy powrót spokojnej aury?

  01-07-2020 16:28 Pod koniec tygodnia może się zrobić chłodniej
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W najbliższych dniach miejscami doskwierać nam będą burze. Potem mogą pojawiać się przelotne opady, jednak na ogół będzie pogodnie. Na początku nowego tygodnia termometry mogą wskazać do 29 stopni Celsjusza.

  W czwartek na południu, zachodzie i w centrum pojawią się przelotne opady deszczu i burze z opadami rzędu do 30 litrów na metr kwadratowy, porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę oraz lokalnie z gradem. W pozostałej części Polski będzie pogodnie, choć na Pomorzu Gdańskimi, Warmii i Mazurach możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Piątek przyniesie zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Na Pomorzu możliwe są burze, którym towarzyszyć może deszcz do 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Pogoda w weekend i poniedziałek

  W sobotę na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany.

  Niedziela w północnych regionach kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Poza tym obszarem będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w strefie brzegowej jego porywy mogą przybierać na sile.

  Nowy tydzień rozpocznie się zmiennym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej jego porywy mogą być silniejsze.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...