Informacje
 • Pogoda na dziś: znów zagrzmi. Mogą pojawić się trąby powietrzne

  19-06-2020 06:12 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Pogoda na poniedziałek 22.06 tvnmeteo.pl

  W piątek w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu oraz burz. W niektórych regionach mogą pojawić się bardzo niebezpieczne zjawiska - trąby powietrzne. Temperatura sięgnie maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

  Piątek przyniesie przelotny deszcz i burze z opadami o sumie do 10-30 litrów na metr kwadratowy oraz lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza na Dolnym i Górnym Śląsku do 29 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni wiatr, który w porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Na wschodzie możliwe są lokalne trąby powietrzne z porywami do 120 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza prognozowana jest we wschodnich regionach. W większości kraju będzie gorąco i parno. W całej Polsce pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu wystąpią przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych może osiągać do 90 km/h, powieje ze wschodu. Po południu ciśnienie wyniesie około 996 hPa.

  Pogoda Poznań

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h, a powieje ze wschodu. Ciśnienie po południu będzie oscylować w okolicy 999 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Rano pogodnie. Po południu zapowiadane są przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie po południu będzie wahać się w okolicy 1006 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Poranek zapowiada się pogodnie. Po południu prognozuje się przelotny deszcz lub burzę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 km/h, powieje ze wschodu. Po południu barometry pokażą około 996 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  Pogoda Kraków

  Rano pogodnie. Po południu należy spodziewać się przelotnego deszczu lub burzy. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Wschodni wiatr powieje słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie po południu będzie oscylować w okolicy 983 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...