Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 12°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na dziś: część kraju z deszczem, burzami i porywistym wiatrem

  17-06-2020 06:18 Biomet będzie zróżnicowany
  Pogoda na poniedziałek 22.06 tvnmeteo.pl

  Na dużym obszarze kraju wystąpią burze z opadami deszczu i silnym wiatrem. Miejscami możliwe są też trąby powietrzne. W innych regionach będzie pogodnie, a temperatura wzrośnie maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

  Środa na wschodzie, Podkarpaciu i częściowo w centrum przyniesie przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz lokalnie grad. W pozostałej części Polski dzień upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę. Na wschodzie kraju możliwe są lokalne trąby powietrzne z porywami wiatru do 120 km/h.

  >>>GDZIE JEST BURZA

  Warunki biometeorologiczne

  W północno-zachodniej Polsce wilgotność powietrza sięgnie około 50 procent. W przeważającej części kraju odczujemy ciepło, zaś na południowym wschodzie komfort termiczny. Na wschodzie i południu pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, w pozostałych regionach biomet będzie neutralny.

  Pogoda Warszawa

  Rano pogodnie. Po południu prognozowane są przelotne opady deszcz lub burze. Niewykluczone jest też grad. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr z północy, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Po południu na barometrach zobaczymy 996 hektopaskali.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Wiatr z północy powieje słabo i umiarkowanie. Po południu barometry wskażą 1000 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północy. Ciśnienie po południu wyniesie 1011 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr. Po południu na barometrach zobaczymy 996 hPa.

  Pogoda Kraków

  Przelotny deszcz lub burze. na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 981 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....