Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 12°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 5 dni: kontynuacja gorącej i gwałtownej aury

  17-06-2020 15:56 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami dni z gwałtownymi zjawiskami i wysoką temperaturą. Będą pojawiać się burze z silnym wiatrem, a wartości na termometrach zbliżać się do 30 stopni Celsjusza.

  W czwartek czeka nas zachmurzenie zmienne. Pojawią się przelotne opady deszczu i burze z sumą opadu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków zmiennych.

  Do 29 stopni

  Na piątek również synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie. Wystąpią przelotny deszcz, możliwe są też burze. W ich trakcie spadnie do 10-30 l/mkw., a lokalnie też grad. W porywach powieje z prędkością do 90 km/h. Termometry pokażą od 23 st. C na Dolnym Śląsku do 28 st. C na Podlasiu. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zmiennych.

  W sobotę przelotnie popada, a na Podlasiu także zagrzmi. Wtedy spadnie do 20 l/mkw., a wiatr rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Dolnym Śląsku do 29 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Będą burzowe, ale i pogodne regiony

  Niedziela na zachodzie i w centrum kraju okaże się pogodna. Poza tym pojawi się przelotny deszcz i burze z wysokością opadu do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Dolnym Śląsku do 27 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni, wiatr.

  W poniedziałek pogodnie będzie na zachodzie. W pozostałych regionach znów nie zabraknie przelotnych opadów deszczu i burz. W czasie wyładowań spadnie do 20 l/mkw., a w porywach powieje do 80 km/h. Temperatura wyniesie od 24 st. C na Dolnym Śląsku do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....