Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Pogoda na dziś: przelotny deszcz, burze, do 32 stopni

  13-06-2020 06:16 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Pogoda na poniedziałek 22.06 tvnmeteo.pl

  W sobotę w wielu częściach kraju może przelotnie padać. Oprócz tego prognozowane są wyładowania atmosferyczne, podczas których niewykluczony jest grad. Będzie ciepło, termometry pokażą maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Sobota przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Wystąpią także przelotne opady deszczu do 10-40 litrów na metr kwadratowy oraz burze z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Żuławach i Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Ziemi Lubuskiej. Ze wschodu i północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny, a w burzach osiągać do 80-100 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza pojawi się w południowych regionach kraju. W większości Polski będzie wilgotno i parno, a mieszkańcy północnego wschodu odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotny deszcz i popołudniowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Momentami wiatr może przybierać na sile, a w burzach osiągać do 90 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna sięgnie 22 st. C. Powieje z północnego wschodu, słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie. W południe barometry wskażą 1015 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, po południu burza. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. Okresami jego porywy mogą być dość silne, a podczas burzy osiągać do 90 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zzachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu, a po południu możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu. Okresami może wiać dość silnie - w burzy porywy będą osiągać do 90 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 994 hPa, waha się.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz, po południu burza. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Wiatr z północnego wschodu powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...