Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • "Balonem zaczęło miotać, uderzył w latarnię i pękł"

  13-06-2020 19:55 Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Silny wiatr zniszczył balon widokowy w Krakowie Kontakt 24/Karol Drozdowski

  - W pewnym momencie zrobiło się ciemno, zerwał się wiatr, zaczął padać deszcz - relacjonował pan Paweł, który zarejestrował moment uszkodzenia balonu widokowego przez silny podmuch wiatru w Krakowie. Informacje i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Do niebezpiecznie wyglądającej sytuacji doszło w sobotę około godziny 18.30 przy bulwarach położonych w pobliżu ulicy Konopnickiej w Krakowie.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE JEST BURZA

  - Ten balon był zaczepiony przy bulwarach, co prawda w momencie pęknięcia był już nieczynny, ale jeszcze cztery godziny temu ktoś na nim był - relacjonował pan Paweł, od którego otrzymaliśmy materiał.

  Reporter 24 dodał, że pogoda zepsuła się nagle. - W pewnym momencie zrobiło się ciemno, zerwał się wiatr, zaczął padać deszcz - relacjonował. - Balonem zaczęło miotać, uderzył w latarnię i pękł - opowiadał pan Paweł.

  JEŻELI ZOBACZYSZ COŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

  Nie ma poszkodowanych

  Zgłoszenie do krakowskiej straży pożarnej wpłynęło przed godziną 19. - Mamy tam interwencję, działa jedna jednostka - przekazał starszy kapitan Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

  - Doszło do uszkodzenia balonu podczas jego opuszczania, na szczęście nie było tam żadnych osób, nikt nie został poszkodowany. W trakcie zwijania balon został zepchnięty na latarnie i uszkodzony - poinformował redakcję Kontaktu 24.

  Uwaga na pogodę

  W sobotę pogoda w części kraju jest gwałtowna. Burze przechodzą nad południowymi i zachodnimi województwami. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a dla kilku powiatów województwa dolnośląskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert. Wydano alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...