Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 25°C 28°C 18°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Powodzie w Wielkiej Brytanii. Będzie jeszcze gorzej, gdy nadciągnie Jorge

  28-02-2020 16:22 Gwałtownej pogodzie nie ma końca

  Wielka Brytania od kilku tygodni zmaga się z powodziami. W niektórych częściach hrabstwa East Riding of Yorkshire na wschodzie kraju ewakuowano mieszkańców. To nie koniec gwałtownej pogody. Do kraju zmierza burza Jorge, która przyniesie kolejne opady.

  W czwartek na wschodzie kraju spadło dużo deszczu. W nocy z czwartku na piątek z brzegów wystąpiła rzeka Aire, zalewając wieś East Cowick w hrabstwie East Riding of Yorkshire na wschodzie kraju. Służby ratunkowe łodziami ewakuują mieszkańców. W mieście Snaith, położonym nieopodal, podtopionych jest co najmniej 30 domów. Zamknięto szkoły, a kilka dróg jest nieprzejezdnych. Obowiązują cztery ostrzeżenia przeciwpowodziowe.

  Powódź dotknęła też zachodnie regiony kraju w hrabstwie Worcestershire. Pasażer pociągu jadącego ze stacji Worcester Shrub Hill do Great Malverin nagrał ogromne zalania w mieście Worcester.

  Jorge przyniesie gwałtowną pogodę

  Sytuacja może się pogorszyć, bo do kraju zmierza sztorm Jorge. Brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office ostrzega przed opadami deszczu i silnym wiatrem w weekend.

  - Rada miasta Snaith bacznie obserwuje sztorm Jorge, który ma przynieść kolejne obfite opady deszczu, mogące skutkować pogorszeniem sytuacji. Ci, którzy mieszkają w miejscach zagrożonych zalaniami i jeszcze się nie ewakuowali, powinni to zrobić - poinformował Ian Burnett z rady miasta.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....