Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Groźny wiatr na północy, na Bałtyku sztorm. Alarmy IMGW

  18-02-2020 20:35 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na poniedziałek 24.02 tvnmeteo.pl

  W ciągu najbliższych godzin na północy Polski niebezpieczny będzie silny wiatr, którego prędkość w porywach osiągnie do 80 kilometrów na godzinę. Obowiązują alerty pierwszego stopnia. Na Bałtyku możliwy jest sztorm.

  Alarm przed silnym wiatrem obowiązuje w województwie pomorskim, w powiatach: puckim, wejherowskim, lęborskim i słupskim. Ważny będzie do godz. 1 w nocy z wtorku na środę.

  Wiatr powieje ze średnią prędkością od 50 do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i południowego zachodu.

  Sztorm na Bałtyku

  Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało we wtorek ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku. Wiatr południowo-zachodni, skręcający na zachód, w strefie brzegowej województw pomorskiego i zachodniopomorskiego może osiągnąć w porywach od 7 do 8 stopni w skali Beauforta. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu.

  Przy ósmym stopniu w skali Beauforta wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie i utrudnia chodzenie.
  Sztormowa pogoda na Bałtyku utrzyma się przynajmniej do godziny 22. Synoptycy podkreślają, że ostrzeżenie może być kontynuowane, dlatego zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

  Prognoza zagrożeń na czwartek

  W czwartek synoptycy IMGW planują wydać żółte alarmy przed silnym wiatrem w woj. zachodniopomorskim. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu.

  Prognoza zagrożeń na piątek

  Również w piątek mogą pojawić się ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Jego porywy osiągną maksymalnie 80 km/h. Synoptycy planują wydać je na terenie woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według definicji oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecane są ostrożność i śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego

 • No i...?
  To sobie zmień serwis pogodowy i przestań ględzić bo tlen marnujesz!
  ~Magi /2020-02-18 14:32
 • Wichura?
  Te prognozy to chyba by czas zajmowac w TV jak w Chinach choroba.
  ~chmurka /2020-02-18 08:23
 • Wiatr
  Bacznie obserwuję Wasze prognozy wiatrów jakie,, mają nastąpić''! i szlag mnie trafia...Bo u na od wczoraj, tj sobota od godzin popołudniowych w Bardo (kotlina Kłodzka) jest straszny huragan, dach cały chodzi, ramy okienne chce powyrywać, po ulicy latają jakieś przedmioty, a Wasza stacja nic o tym nie mówi. Ale za to ciągle powtarzacie co się dzieje w okolicy Zakopanego! Trzy dni temu,kiedy tam wiało , to była prędkość do 100 km a u nas 186!! Może by tak trochę rzetelniej informować by trzeba.
  ~wkurzona /2020-02-16 02:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....