Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -16°C -12°C -20°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Martwe delfiny na plaży. "Przeprowadziliśmy autopsję i znaleźliśmy kulę"

  13-02-2020 08:26 U wybrzeża Florydy
  Choroba skóry u delfinów Nahiid Stephens, Kate Robb, Tim Morgan

  Na Florydzie w ciągu zaledwie jednego tygodnia znaleziono dwa martwe delfiny. Zwierzęta zostały śmiertelnie ranione, a podczas autopsji jednego z nich odnaleziono kulę.

  27 stycznia pracownicy agencji rządowej ds. ochrony dzikich zwierząt znaleźli martwego delfina na plaży Pensacola na Florydzie - podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (National Oceanic and Atmospheric Administration).

  - Znaleźliśmy delfina z dużą raną postrzałową głowy, przeprowadziliśmy autopsję i znaleźliśmy kulę - powiedziała Stacey Horstman, ekspertka od delfinów z NOAA. Trzy dni później - 30 stycznia - znaleziono kolejnego martwego delfina. Leżał na plaży w pobliżu miasta Naples.  Zwierzę zostało śmiertelnie ranne od czegoś, co wyglądało na pocisk lub ostry przedmiot.

  Horstman uważa, że częściowo za śmierć delfinów odpowiadają osoby dokarmiające je. Zwierzęta przestały bać się ludzi i podpływają blisko łodzi rybackich. - To wielkie wyzwanie, przed którym stoimy. Delfiny zaczynają kojarzyć ludzi z jedzeniem. Wystarczy, że tylko kilka razy je nakarmimy, a już zaczynają prosić o kolejne porcje - tłumaczyła.

  NOAA oferuję nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów dla osoby, która udzieli informacji o sprawcy.

  Męczenie i zabijanie delfinów jest zabronione na mocy ustawy o ochronie ssaków morskich, a sprawcom grozi rok więzienia i grzywna w wysokości 100 tysięcy dolarów.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...