Informacje
 • Deszcz gasi pożary, ale i podtapia Australię

  07-02-2020 13:07 "To najlepsze wieści jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie"
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Facebook.com/australianarmy

  Ulewne deszcze nawiedziły wschodnie regiony Australii. Opady spowodowały powodzie w różnych częściach Sydney, ale też pomogły strażakom w stanie Nowa Południowa Walia.

  Opady deszczu, jakie nawiedziły wschód Australii, uznawane są za największe od prawie 20 lat. Jak pisze agencja informacyjna Reutera, ulewy były "miłą niespodzianką", gdyż australijscy meteorolodzy w trzymiesięcznej prognozie wydanej w styczniu zapowiadali suszę.

  Ulewne deszcze

  W ciągu ostatniej doby w Sydney spadło ponad 60 litrów wody na metr kwadratowy. Prognozuje się, że do poniedziałku może spaść jeszcze 360 l/mkw.

  Szef straży pożarnej w jednej z wiosek w Nowej Południowej Walii Shane Fitzsimmons powiedział dziennikarzom, że deszcz pomoże ugasić część pożarów w najbliższych dniach.

  - To najlepsze wieści, jakie otrzymaliśmy w ostatnim czasie - mówił Fitzsimmons. Dodał, że pożary w Nowej Południowej Walii występują w 42 miejscach, a w Wiktorii - w 21.

  Seria pożarów, która rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku strawiła około 11,7 milionów hektarów buszu buszu i tysiące domów. W wyniku pożarów zginęło co najmniej 33 osoby i ponad miliard zwierząt.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...