Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Pogodowa karuzela kręci się w najlepsze. Najpierw lekki mróz, potem znów 13 stopni

  05-02-2020 15:38 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Przed nami kilka dni z lekkim mrozem i lokalnymi opadami śniegu. Na przełomie tygodnia aura zaserwuje nam ponowny zwrot ku wiośnie - prognozowane są opady deszczu, a termometry wskażą nawet 13 stopni Celsjusza.

  Polska znajduje się pod wpływem pogodnego wyżu znad Francji, jednak w czwartek przemieści się nad krajem, z północy na południe, zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Nad kraj napłynęło z północy zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które w czwartek zostanie nieco odsunięte na południowy wschód przez napływające z zachodu cieplejsze masy powietrza polarnego.

  Pogoda na pięć dni

  W czwartek zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Na Pomorzu Zachodnim opady zanikną, na pozostałym obszarze kraju słabo popada deszcz ze śniegiem (1-5 litrów wody na metr kwadratowy). Na przedgórzach i w górach spadnie do pięciu centymetrów śniegu. Na termometrach zobaczymy od 0 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 3 st. C w centrum kraju, po 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie do 50-60 km/h, a w górach powyżej 100 km/h.

  W piątek na zachodzie i południu kraju będzie pochmurno, poza tym będzie pogodnie. Na południu pojawią się opady śniegu w wysokości 1-5 cm oraz deszcz ze śniegiem, którego spadnie do 3 l/mkw. Termometry pokażą od -1 st. C na wschodzie, przez 2 st. C w centrum kraju, po 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Z kierunków północnych powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Prognoza na weekend

  Sobota w całej Polsce zapowiada się słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, po 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

  Niedziela upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, które od zachodu będzie wzrastać do dużego. Na Pomorzu prognozowane są słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, po 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje dość silny południowo-zachodni wiatr. W porywach osiągnie od 60 do 90 km/h, a w górach powyżej 100 km/h.

  A jaki będzie początek tygodnia?

  Poniedziałek zapowiada się pod znakiem dużego zachmurzenia i opadów deszczu od 5 do 15 l/mkw. Zrobi się cieplej. Termometry pokażą od 7 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, po 13 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie silny, w porywach osiągnie do 70-100 km/h. W górach jego porywy osiągną powyżej 100 km/h.

 • Zima bez zimy
  Wygląda na to,że w mojej miejscowości (kujawsko-pomorskie) będzie to pierwsza zima za mojego życia bez śniegu i ujemnej temperatury w ciągu dnia.
  ~Lech /2020-02-05 19:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...