Informacje
 • Sztorm Gloria szaleje na Półwyspie Iberyjskim

  21-01-2020 14:09 Są ofiary i osoby ranne

  Ten tydzień na Półwyspie Iberyjskim rozpoczął się gwałtowną pogodą. Sztorm Gloria przyniósł spore zniszczenia i ofiary śmiertelne - w Hiszpanii zginęły cztery osoby. W Portugalii ranna została jedna osoba.

  Jak poinformowała we wtorek hiszpańska obrona cywilna, czwartą ofiarą śmiertelną Glorii jest 71-letni mieszkaniec Mogente koło Walencji na wschodzie kraju. Mężczyzna zmarł na ulicy wskutek wychłodzenia organizmu. Inne ofiary sztormu Gloria to 54-letnia bezdomna obywatelka Rumunii, która zmarła z wychłodzenia w parku w położonej koło Walencji miejscowości Gandia, 63-letni mężczyzna uderzony dachówką na przedmieściach Avili. Kolejną ofiarą śmiertelną jest 44-letni kierowca z Asturii, którego potrąciło auto, kiedy zakładał łańcuchy na koła swojego samochodu.

  Ranni

  W Portugalii w okolicach miasta Tondela ciężko ranna została 75-letnia kobieta, na której samochód spadło drzewo.

  Do wtorkowego popołudnia ranne w Hiszpanii, a dokładniej w prowincji Walencja, zostały dwie inne osoby - na skutek uderzenia w głowę fragmentem gzymsu oderwanego z budynku przez wiatr. Od poniedziałkowego wieczora trwają też poszukiwania mężczyzny, który wpadł do rzeki Besos w prowincji Barcelona.

  We wtorek przed południem w Hiszpanii nieprzejezdnych z powodu zalegającego na jezdni śniegu było ponad 200 dróg, w tym tras szybkiego ruchu oraz autostrad. Jedna z nich łączy Hiszpanię z Francją.
  Z powodu huraganowych wiatrów w całej Hiszpanii bez prądu jest ponad 100 tysięcy gospodarstw domowych, głównie w Katalonii.

  W wielu szkołach na terenie Hiszpanii odwołane zostały zajęcia. Według ministerstwa oświaty w domach pozostało ponad 300 tysięcy uczniów, z czego 100 tysięcy w Katalonii.

  Osoba ranna w Portugalii

  W sąsiedniej Portugalii sztorm Gloria doprowadził do największych szkód w środkowej oraz północnej części kraju. Obrona cywilna Portugalii szacuje, że w całym kraju na skutek silnego wiatru powalonych zostało ponad tysiąc drzew.

 • tragedia?
  W jednym kraju szaleje pogoda same tragedie a w drugim polityka szaleje kraju jak w naszym za to pogoda dopisuje juz nie wiadomo o co chodzi nic ciekawego tylko foteliki to jest wazne a nie obywatel.
  ~menda /2020-01-21 14:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...