Informacje
 • "Zostawiłam otwarte okno i cały śnieg mam w środku"

  20-01-2020 12:21 Intensywne opady śniegu w Kanadzie

  W Polsce zimy na razie nie widać. Ale na brak śniegu narzekać nie mogą mieszkańcy kanadyjskiej Nowej Fundlandii. Spadło go tam tak dużo, że ulic i znajdujących się na nich samochodów w zasadzie w ogóle nie dało się zobaczyć.

  Międzynarodowe lotnisko St. John's odnotowało w piątek 76,2 centymetra śniegu. Pobito tym samym poprzedni dzienny rekord z 5 kwietnia 1999 roku. Spadło wtedy 68,4 cm. W prowincji St. John's East spadły łącznie 82 cm śniegu, a nieco na południe, w Mount Pearl - 93 cm.

  O tym, dlaczego warto śledzić prognozy pogody, przekonała się mieszkanka Kanady - Lola Parsons.

  - Gdy parkowałam wieczorem samochód, zostawiłam od strony pasażera otwarte okno, a teraz zastanawiałam się, dlaczego wokół mojego samochodu nie ma śniegu. Właśnie dlatego, że zostawiłam otwarte okno i cały śnieg mam w środku. Jest go tak dużo, że nie mogę nawet usiąść na fotelu kierowcy - opowiadała kobieta. Widok zasypanego śniegiem wnętrza przyjęła z uśmiechem, jednak nie wszyscy mieli powody do radości.

  W niedzielę rano w części prowincji Nowa Fundlandia i Labrador wprowadzony został stan wyjątkowy.  Mieszkańcom walczącym z "bezprecedensową zimową burzą" pomaga wojsko.

  Żołnierze usuwają śnieg, pomagają w transporcie i zapewniają opiekę nad starszymi i schorowanymi osobami. - Jesteśmy z Kanadyjczykami, kiedy są w potrzebie - poinformowały w mediach społecznościowych Kanadyjskie Siły Zbrojne.

  Winna bomba cyklonowa

  Za tak intensywnymi opadami śniegu stoi system burzowy, który w ubiegłym tygodniu uderzył w północno-wschodnie Stany Zjednoczone. W piątek zmienił się w bombę cyklonową, która dała się we znaki właśnie Kanadyjczykom.

  - Bomba cyklonowa to szybko pogłębiający się obszar niskiego ciśnienia - tłumaczył Jack Boston, meteorolog portalu AccuWeather. Do zjawiska dochodzi przy spadku ciśnienia o co najmniej 24 hektopaskale w ciągu 24 godzin.
 • Ona ma nasz cały śnieg
  Zabrała nam Polakom, przez swoje otwarte okno, nasz cały śnieg!! Oddawaj!
  ~Kikcster /2020-01-20 12:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...