Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Ulewny deszcz zalał zoo w Australii. Musieli ewakuować koale

  18-01-2020 13:23 I pożary, i powodzie
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Facebook.com/australianarmy

  Australia zmaga się z gwałtowną pogodą. Przez wschodnią część kraju przeszły burze. Intensywne opady deszczu stłumiły niektóre z pożarów, doprowadziły jednak do powodzi.

  Z powodu gwałtownych ulew, jakie przeszły w ciągu ostatnich dni we wschodniej Australii, zoo w pobliżu Sydney, Australian Reptile Park (Australijski Park Gadów), musiało zostać zamknięte. Intensywne opady deszczu doprowadziły do powodzi błyskawicznych, a poziom wody podniósł się nad ogrodzenia.

  Personel ogrodu zoologicznego musiał ewakuować znajdujące się w nim koale. Jak poinformowano, wszystkie zwierzęta mają się dobrze i są bezpieczne. Ponowne otwarcie bram zoo zaplanowano na sobotę.

  Opady największe od lat

  Opady deszczu przeszły przez Queensland, Nową Południową Walię i Wiktorię. W pierwszym z tych trzech stanów, w ciągu nocy spadło tyle deszczy, ile pada zazwyczaj w ciągu trzech miesięcy. Z powodu burz w części Nowej Południowej Walii odcięta została energia elektryczna.

  Jednak zgodnie z informacjami lokalnych mediów, w czwartek nad miastem Moree przeszły największe opady od prawie trzech lat. Spadło około 51 litrów wody na metr kwadratowy - podaje Australijskie Biuro Meteorologiczne.

  Koala pił wodę z kałuży

  W mieście Maree w Nowej Południowej Walii pewna rodzina wracając wracając z zakupów zauważyła spragnionego koalę liżącego mokrą od deszczu nawierzchnię drogi i pijącego wodę z kałuży.

  W wyniku pożarów buszu, cierpi wiele gatunków. Od września mogło zginąć nawet miliard zwierząt - podaje uniwersytet w Sydney.

  To nie koniec pożarów

  Deszcz spadł przede wszystkim ku uciesze wyczerpanych i bezustannie walczących z pożarami strażaków oraz rolników zmagających się z suszą. Intensywne opady stłumiły niektóre z pożarów buszu, jednak wciąż jest około 100 ognisk. W górskiej części Wiktorii strażacy próbowali opanować pożar 15 razy większy od Manhattanu. Zaapelowano o ewakuację wyspy French Island w pobliżu Melbourne, którą zamieszkuje niewiele ponad 100 osób.

  W tym sezonie pożarowym zginęło 29 osób, a zniszczonych zostało 2500 domów.

  >>> TRAGEDIA AUSTRALII NA ZDJĘCIACH

 • dzivvne
  ale pevvne jest ze plonie las zvvierzatka sie pala , szukaja vvody, a człovviek co baluje imprezuje , jakie to sylvvestry oszałamiajace a teraz przyjdzie vvoda , czas pomyslec i to vv dobra stone bo zdarzenia czynia sie vvymovvne
  ~asdf /2020-01-19 01:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...