Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -8°C -3°C -12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pogoda na pięć dni: zimy na razie nie widać, będzie nawet 11 stopni

  13-01-2020 16:19 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  W kolejnych dniach w pogodzie próżno będzie szukać oznak zimy. Na termometrach zobaczymy miejscami nawet 11 stopni Celsjusza.

  Polska w ciągu kolejnej doby dostanie się pod wpływ rozległego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Nad północno-zachodnią część kraju wkroczy umiarkowanie aktywny, deszczowy front atmosferyczny. Z południowego zachodu popłynie do nas cieplejsze powietrze polarne morskie.

  Pogoda na pięć dni

  We wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na południu kraju możliwe są rozpogodzenia. Na Wybrzeżu, Pomorzu, Kujawach, Warmii i Mazurach prognozowane są opady deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 6 st. C w centrum kraju, po 9 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, a na Przedgórzu Sudeckim możliwe nawet 10 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni i południowy, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę, a w górach do 90 km/h.

  Termometry pokażą nawet 11 stopni

  Środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i rozpogodzeniami w całym kraju. Jedynie na Wybrzeżu możliwe są słabe opady deszczu do 2 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 8 st. C w centrum kraju, po 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h.

  Nawet 9 stopni

  W czwartek będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum kraju, po 9 st. C na zachodzie. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

  Nieco chłodniej

  Piątek przyniesie pochmurną pogodę, możliwe są rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, po 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni i południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h.

  W sobotę od zachodu ku centrum kraju przemieszczać się będą opady deszczu lub mżawki do 5 l/mkw. Tylko na wschodzie prognozowane są przejaśnienia i nie powinno padać. Zrobi się chłodniej, temperatura wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, po 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie południowy, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...