Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Deszcz może zamarzać. IMGW ostrzega południe Polski przed groźną pogodą

  09-01-2020 21:38 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna
  Pogoda na poniedziałek 24.02 tvnmeteo.pl

  Tej nocy zagrożeniem będą opady marznące. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy drugiego stopnia dla południa kraju. Niebezpieczne zjawiska mogą pojawić się także w kolejnych dniach.

  Na południu Polski obowiązują alerty drugiego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź.

  Ostrzeżenia drugiego stopnia

  Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w województwach:

  małopolskim, w powiecie gorlickim;

  podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

  Alarmy wygasną o godzinie 6 w piątek.

  Prognozowane jest miejscami wystąpienie umiarkowanych, okresami silnych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

  Prognoza zagrożeń na piątek

  Synoptycy IMGW prognozują na piątek porywy wiatru dochodzące do 65 kilometrów na godzinę. Alerty pierwszego stopnia mogą zostać wydane w woj. pomorskim.

  Prognoza zagrożeń na sobotę

  Niebezpieczna aura może nam towarzyszyć również w sobotę. Tego dnia w woj. pomorskim mogą zostać wydane alarmy pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, wiejącym z maksymalną prędkością do 65 km/h.

  W woj. lubelskim zagrożeniem może stać się oblodzenie. Tutaj po spadku temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza możliwe jest zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń według definicji IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia?

  Według IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...