Informacje
 • Może silnie wiać. Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

  14-12-2019 21:16 Sprawdź, gdzie aura będzie niebezpieczna
  Pogoda na Wigilię 23.12 tvnmeteo.pl

  W nadchodzących dniach zagrożeniem mogą stać się silne porywy wiatru. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać alarmy pierwszego stopnia.

  Kolejne dni mogą przynieść groźne zjawiska pogodowe. Z prognozy zagrożeń wynika, że na niedzielę planowane jest wydanie alertów przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

  Na północy kraju porywy mogą osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Silnie wiać ma także na południu kraju, w porywach do 65 km/h, a najsilniej w regionach podgórskich - do 85 km/h.

  Ryzyko we wtorek

  Na poniedziałek IMGW nie planuje wydawać alertów. Te mogą jednak powrócić we wtorek. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem mogą zostać wydane w województwie podkarpackim. Tutaj spodziewane są porywy do 70 km/h.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń według definicji IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...