Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 2°C -6°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Francja walczy z wielką wodą. Ofiary, zalane domy i drogi

  03-12-2019 09:28 Gwałtowne ulewy we Francji

  Południowa Francja zmaga się ze skutkami ulewnych opadów deszczu. W wyniku powodzi zginęło pięć osób, w tym trzech ratowników.

  W gminach Cannes i Mandelieu-La Napoule od niedzieli do poniedziałku rano spadło 175 litrów wody na metr kwadratowy. Średnia miesięczna suma opadów dla tych regionów w grudniu wynosi 100 l/mkw.

  Co najmniej pięć osób nie żyje, w tym trzech ratowników, którzy zginęli w wypadku śmigłowca w pobliżu miasta Le Luc - poinformowała francuska agencja prasowa AP. Do wypadku doszło podczas akcji ratunkowej. Ciała strażaków znaleziono w poniedziałek po północy w pobliżu Marsylii.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKU ŚMIGŁOWCA

  W rejonie Var na Lazurowym Wybrzeżu w niektórych miejscowościach władze zdecydowały się zamknąć szkoły i przedszkola. Wiele dzielnic zostało zalanych.

  Utrudnienia w komunikacji

  Pogoda poważnie zakłóciła ruch drogowy i kolejowy w południowo-wschodniej części kraju. W niedzielę całkowicie przerwane zostało kursowanie pociągów między Tulonem we Francji a przygranicznym miastem Ventimiglia we Włoszech, a także między Cannes i Grasse. Ruch wznowiono w poniedziałek rano, jednak część linii dużych prędkości wokół Awinionu nadal jest zalana i pociągi wymagają przekierowania na inne trasy.

  W niedzielę został zablokowany ruch na autostradzie A8 między departamentami Var i Alpy Nadmorskie. Obecnie sytuacja wraca do normy.

 • opady?
  Czo nas obchodzi co gdzie sie dzieje a co w naszym kraju bajzel w kazdej dziedzinie i przekrety we wszystkim,ta woda we Francji to pikus,my to sie topimy zeczywiscie.
  ~milosnik /2019-12-03 12:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...