Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 9°C 1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Śnieżyce w USA. Zamknięte drogi i brak prądu

  01-12-2019 20:52 Gwałtowna pogoda w USA

  Intensywne opady śniegu spowodowały przerwy w dostawach prądu w amerykańskim stanie Dakota Południowa, położonym na obszarze Wielkich Równin. Drogi znalazły się pod grubą warstwą śniegu, a część z nich zamknięto.

  Zamiecie śnieżne w Stanach Zjednoczonych spowodowały liczne utrudnienia w ruchu drogowym i lotniczym. Bez prądu pozostaje między innymi ponad 1600 mieszkańców miejscowości Black Hawk w stanie Dakota Południowa.

  Wiele samochodów znalazło się pod grubą warstwą śniegu. Lokalna straż pożarna przygotowała dla mieszkańców pomieszczenia w budynku straży pożarnej, by mogli schronić się przed śniegiem i porywistym wiatrem.

  Spadło 60 centymetrów śniegu

  Kilka głównych autostrad w stanie Nebraska, Dakota Południowa i Wyoming zostało zamkniętych z powodu zamieci śnieżnej. Władze miasta położonego w pobliżu Wielkiego Kanionu Kolorado - Tusayan - ogłosiły w piątek stan wyjątkowy z powodu przerw w dostawie prądu. Miejscami spadło aż 60 centymetrów śniegu.

  "Pracujemy nad zorganizowaniem awaryjnego schronienia w Parku Narodowym, w autobusach i w innych miejscach" - poinformował burmistrz Craig Sanderson w oświadczeniu pisemnym.

  Meteorolodzy z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej przewidują, że śnieżyce powoli przesuną się na wschód.

  Są i tacy, którzy cieszą się z nagłego ataku zimy w Stanach Zjednoczonych. Młodzi ludzie dobrze się bawią, korzystają ze śniegu i obrzucają się śnieżkami.

 • Zazdrościmy Wam tego śniegu.
  Naprawdę!. Koło częstochowy jest tak sucho ,że jak sadziłem na jesień nowe drzewko to w popiół. Oby u nas tak popadało o tajało przez całą wiosnę.
  ~ksmamona /2019-12-02 14:03
 • zima
  A ja mieszkam w gorach w Kolorado i u nas pieknie. Niedziela byla sloneczna i temp. okolo plus 7-8 C.
  ~Janko muzykant /2019-12-02 02:29
 • Zima w USA
  Przynajmniej młodzi mają radochę z tego śniegu w przeciwieństwie do nas,zamiast cieszyć się z uroków zimy, musimy zmagać się z przygnębiającą,depresyjną aurą, jaka ostatnio zapanowała w Polsce.
  ~Lech /2019-12-01 23:44
 • To normalne zjawiska w koncu interglacjalu
  Pod konien interglacjalu oceany robia sie coraz goretsze ale kondynenty sie szybko ochladzaja. Tzw. naukowe slawy (koncept z innego artykulu w dzisiejszej prasie) sa tego nieswiadome i twierdza, ze grozi nam dalsze ocieplenie a tu na odwrot: na ladach bedzie coraz chlodniej i coraz bardziej sucho.
  ~Alek /2019-12-01 23:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...