Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 25°C 11°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Siedem kilogramów plastiku w żołądku jelenia. "Jadł te śmieci przez długi czas"

  27-11-2019 15:19 Zwierzę padło w Tajlandii
  Organizacja czyści oceany ze śmieci The Ocean Cleanup

  Ręcznik, saszetki z kawą, gumowe rękawiczki i torebki foliowe to tylko kilka ze "specjałów", jakimi żywił się jeleń znaleziony w poniedziałek w Parku Narodowym w Khun Sathan w Tajlandii. Z jego żołądka wydobyto siedem kilogramów plastikowych odpadów. Śmieci najprawdopodobniej zablokowały jego przewód pokarmowy.

  W żołądku dzikiego jelenia, który padł w Parku Narodowym w Khun Sathan w północnej Tajlandii, znaleziono siedem kilogramów plastikowych odpadów. Po dokonaniu oględzin stwierdzono, że zwierzę zjadło między innymi plastikową linę, męską bieliznę, kilka torebek foliowych, saszetki z kawą rozpuszczalną, mały ręcznik, gumowe rękawiczki i makaron błyskawiczny.

  Zwierzę znaleziono w poniedziałek podczas patrolu.

  - Widać było, że jadł te śmieci przez długi czas - powiedział Kriangsak Thanompun, dyrektor lokalnego Departamentu Ochrony Przyrody i Roślin.

  Śmierć spowodowało najprawdopodobniej zablokowanie przez plastik przewodu pokarmowego jelenia. Specjaliści będą jeszcze przeprowadzać w tej sprawie dochodzenie.

  "Weź trochę odpowiedzialności"

  Po udostępnieniu zdjęć jelenia na profilu na Facebooku zawrzało.

  - Kiedy idziesz do parku narodowego, zabierz swoje śmieci z powrotem. Weź trochę odpowiedzialności - komentowano pod postem.

  Według Thanompuna park zamierza wprowadzić w życie działania zachęcające odwiedzających do zbierania śmieci i plastiku z terenu.

  Ogromny problem

  To nie pierwszy przypadek zwierzęcia, które zdechło w tym kraju z powodu plastiku w żołądku. Na początku tego roku Tajlandia żyła historią młodego diugonia przybrzeżnego, który także żywił się śmieciami. Zdjęcia z dramatycznej akcji ratunkowej obiegły cały świat, jednak kilka miesięcy później zwierzę padło ze względu na zatory, jakie odpady spowodowały w jego żołądku.

  Według Greenpeace w Tajlandii wyrzuca się rocznie około 75 miliardów plastikowych toreb. Minister środowiska zapowiedział, że w styczniu 2020 roku zostaną wprowadzone ograniczenia w produkcji i wykorzystywaniu foliówek.

 • @milosnik nikt nie karze jeść chemii, wystarczy poczytać co się kupuje
  I tyle, nie wszystko to chemia.
  ~Nick /2019-11-28 20:08
 • jelen?
  Szkoda niestety ale to my czlowiek winny jak i w polityce wystarczy przeczytac czy zobaczyc w tv.
  ~gucio /2019-11-27 19:05
 • I za to wszystko to
  MY jestesmy odpowiedzialni. Pedzimy do przodu jakby jeszcze za naszego zycia wykorzystac to co na Ziemi jest. Zdazyc przed sasiadem.
  mamtownosie /2019-11-27 15:59
 • masakra?
  A ile chemi czlowiek zjada tylko w innej postaci od mleka do lekow czy ktos nad tym mysli masakra niestety i kazdy o tym wie i dokladamy sobie dla zdrowia pewno,smacznego,tylko kasa sie liczy.
  ~milosnik /2019-11-27 15:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...