Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 18°C 11°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda na pięć dni: zajrzy do nas zimowa pogoda, miejscami sypnie śniegiem

  27-11-2019 16:04 W całym kraju zrobi się chłodniej
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Wraz z końcem listopada w całym kraju zrobi się chłodniej, a w wielu regionach kraju także zimowo. Będą miejsca, gdzie sypnie śniegiem. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru, głównie na wybrzeżu.

  W czwartek zachmurzenie będzie zmienne. Na wschodzie i północy może popadać deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami osiągnie w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 70 km/h.

  Na horyzoncie widać ochłodzenie

  W piątek w całej Polsce możemy spodziewać się pochmurnej aury, możliwy jest przelotny deszcz. Spodziewane są jednak przejaśnienia. Temperatura wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni.

  Sobota przyniesie zmianę pogody. W całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, spodziewane są opady słabego śniegu. Zrobi się chłodniej, na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Podlasiu do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Na wschodzie zrobi się biało

  Niedziela zapowiada się w całym kraju bardzo pogodnie, ale chłodno. Termometry pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Tydzień rozpocznie się śniegiem na wschodzie, a w pozostałych regionach kraju pochmurną aurą z możliwymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

 • Niezdecydowane odwiedziny zimy
  Szkoda,że zimowa pogoda tylko zajrzy do nas.Zapewne nikt nie miałby nic przeciwko temu,aby taka przedświąteczna aura pozostała do świąt.W telewizji publicznej poinformowano dzisiaj o napływie mroźnych mas powietrza.Jest to przesada,bo to kojarzy nam się z ujemnymi temp.w ciągu dnia na terenie całego kraju. Ochłodzenie o którym mowa w powyższej prognozie jest jak najbardziej trafnym określeniem w stosunku do dziennych temperatur.
  ~Lech /2019-11-27 18:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....