Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 5°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Zalane domy i drogi. Powodzie we Włoszech

  20-11-2019 20:38 Gwałtowna pogoda we Włoszech

  Gwałtowna pogoda we Włoszech nie odpuszcza. Ulewne deszcze nawiedziły regiony Liguria i Emilia-Romania. Spowodowały liczne podtopienia - zalane zostały domy i ulice.

  Po gwałtownych ulewach mieszkańcy włoskiego regionu Ligurii zmagają się z powodziami. Wiele dróg i budynków zostało zalanych. W związku z podtopieniami strażacy interweniowali w środę ponad 100 razy w prowincjach Genua i Savona. Oprócz tego usuwali połamane drzewa. Miejscami spadły tak duże ilości wody, że doszło do osunięć ziemi.

  Również w miejscowości Budiro, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Bolonia, wystąpiły intensywne opady deszczu. Spowodowały, że rzeka Idice wylała. Tam strażacy interweniowali 530 razy. Ponadto pomagali ludziom i zwierzętom w ewakuacji.

  Żółte alerty

  Na czwartek włoscy synoptycy prognozują burze, które mogą pojawić się w godzinach popołudniowych i w nocy. Towarzyszące im intensywne opady deszczu mogą doprowadzić do powstania powodzi błyskawicznych. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w Ligurii, Toskanii, Lacjum i na Sardynii oraz przed intensywnymi opadami deszczu w Piemoncie i Ligurii.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...