Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 6°C 1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Jeden tydzień, dwa silne trzęsienia ziemi. Zginęło 21 osób

  03-11-2019 11:15 Ziemia zatrzęsła się we wtorek i czwartek
  15 lat trzęsień ziemi NOAA Science On a Sphere

  Dwa silne trzęsienia ziemi nawiedziły w tym tygodniu filipińską wyspę Mindanao. Według opublikowanego w niedzielę raportu w wyniku katastrofy zginęło 21 osób. W jednej z prowincji zniszczonych zostało blisko 90 procent domów.

  Dwa trzęsienia ziemi, które przed kilkoma dniami nawiedziły wyspę Mindanao w południowych Filipinach, kosztowały życie 21 osób. 432 zostały ranne, a dwie uważa się za zaginione.

  Pierwsze trzęsienie nastąpiło we wtorek i miało magnitudę 6,7. Drugi raz ziemia zatrzęsła się w czwartek z magnitudą równą 6,5. Po trzęsieniu nastąpiło około 270 wstrząsów wtórnych, a magnituda niektórych z nich wyniosła aż 6,1.

  Wstrząsy uszkodziły co najmniej 133 obiekty infrastruktury publicznej i około 90 procent domów w prowincji Tulunan, co odczuło ponad 8,4 tysiąca ludzi.

  Narażeni na częste trzęsienia

  Poprzednio do trzęsienia ziemi na wyspie Mindanao doszło 16 października. Śmierć poniosło wtedy siedem osób, a 20 tysięcy zostało bez dachu nad głową. Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tak zwanym pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...