Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Szlak na Giewont znowu otwarty dla turystów

  25-09-2019 09:10 Miesiąc po tragicznej burzy
  Ratownik TOPR o śniegu w górach TVN 24

  Popularny szlak turystyczny na Giewont otwarto po remoncie. Na końcowym odcinku został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia i od tego dnia był zamknięty.

  Remont szlaku na kopułę szczytową Giewontu był planowany przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego od dłuższego czasu, ale tragiczna w skutkach burza przyspieszyła go. Podczas sierpniowej nawałnicy zniszczone zostały łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Przez pioruny zostały też ukruszone skały, po których wiedzie szlak.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O TRAGICZNEJ BURZY W TATRACH

  Modernizacja szlaku

  - Przy szlaku zainstalowano nowe łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Zamontowano je w miejscu starych, zniszczonych lub zerwanych łańcuchów. Sama ścieżka została ułożona na nowo w starym śladzie. Dotychczasowa ścieżka była już mocno naruszona, nie tylko przez burzę, ale i przez schodzące tamtędy lawiny. Z kopuły szczytowej usunięto luźne, niestabilne skały, które mogłyby być niebezpieczne dla turystów - powiedział leśniczy Marcin Strączek-Helios z TPN.

  22 sierpnia od uderzeń piorunów zginęły na Giewoncie cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a ponad 150 odniosło obrażenia. Dwoje ciężko rannych dzieci nadal przebywa w szpitalu.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...