Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno z opadami deszczu

  25-09-2019 06:32 Biomet prawie wszędzie okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na środę tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pochmurna środa, ale z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Na pogodę w Polsce wpłynie cyklon eks-Humberto, który przyniesie opady deszczu.

  Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad Północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Niż ulokowany nad Wyspami Brytyjskimi to były cyklon tropikalny, który w wyższych szerokościach przekształcił się w cyklon szerokości umiarkowanych. Z cyklonem eks-Humberto związany jest front atmosferyczny, który we wtorek rozciąga się nad Danią, wschodnimi Niemcami, a w środę przemieści się na zachód i obejmie południowo-zachodnią część Polski, przynosząc deszcz. Cyklon stracił już swój potencjał i jest umiarkowanie aktywnym wirem powietrza. Wiatr południowo-zachodni, związany z cyklonem, może osiągać prędkość do 5-15 kilometrów na godzinę. Wysoko w Sudetach może rozpędzić się jednak do 60-80 km/h. Z południowego wschodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne.

  Środę rozpoczniemy deszczowo

  Na środę synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże, ale z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju obejdzie się  bez opadów, na pozostałym obszarze może spaść do 5-10, a w Sudetach do 15 l/mkw. Termometry wskażą od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie i południowym zachodzie kraju wilgotność powietrza wyniesie powyżej 80 procent, natomiast na północnym wschodzie poniżej 60 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a w rejonie Dolnego Śląska - wilgoć. Biomet okaże się niekorzystny w prawie całym kraju, jedynie na północnym wschodzie będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami, po południu okresami spadnie deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 18 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w Warszawie około południa sięgnie 996 hPa i będzie spadać.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami popada. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany wiatr może okresami powiać dość silnie. Ciśnienie około południa sięgnie 1010 hPa i będzie spadać.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Wiatr południowy powieje słabo i umiarkowanie, choć okresami może być dość silny. Ciśnienie około południa sięgnie 997 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Pochmurno, okresami popada deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie około południa sięgnie 993 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Pochmurno, okresami popada. Maksymalna prognozowana temperatura to 18 st.C. Słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie około południa sięgnie 982 hPa i będzie spadać.

 • cyklon?
  Cyklon to my mamy u siebie od dawna szefostwo to jest cyklon same cyklony od 30 lat i przekrety pozamiatane.
  ~szpieg /2019-09-25 07:48
 • opady?
  No to mamy przerabane znowu szkodnik.
  ~Gosciu /2019-09-24 18:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...