Informacje
 • Stopniowe ocieplenie, lokalne burze i wietrzny koniec tygodnia

  24-09-2019 14:51 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie TVN24

  Aura w nadchodzących dniach będzie zróżnicowana. Czekają nas i chwile i pogodne, i deszczowe, i burzowe.

  Środa przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Opady ominą północny wschód kraju, natomiast na pozostałym obszarze okresowe opady deszczu wyniosą do 5-10, a w Sudetach do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura sięgnie maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

  Przelotne opady

  W czwartek na południowym zachodzie kraju i na Suwalszczyźnie będzie dość pogodnie. Poza tym odnotujemy zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na północnym-wschodzie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na zachodzie. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  W piątek możemy spodziewać się pochmurnego nieba z przejaśnieniami. Na zachodzie i północy kraju pojawią się przelotne opady deszczu do 5-15 l/mkw. Na Śląsku dodatkowo możliwe są burze. Temperatura wyniesie maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju do 21 st. C na południowym zachodzie. Południowy i południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, choć okresami może wiać dość silnie.

  Wiatr może być silny

  W sobotę zaobserwujemy na niebie zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami spadnie do 5-15 l/mkw. deszczu. Na wschodzie może zagrzmieć. Termometry wskażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzający się do 60-80 kilometrów na godzinę.

  Niedzielne niebo może być zachmurzone w umiarkowanym i dużym stopniu. Na północy okresami wystąpią opady deszczu do 5 l/mkw. Temperatura sięgnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie,  przez 18 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na południu. Wiatr południowo-zachodni powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach rozpędzając się do 60 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...