Informacje
 • Cztery wiewiórki ze splątanymi ogonami, jednej go amputowano. Zwierzęta mogły paść ofiarą człowieka

  24-09-2019 13:10 Padły ofiarą ludzkiej przemocy
  Orzechy w samochodzie Chris Persic/Instagram.com/BarkandShutter

  Weterynarze ze szpitala dla zwierząt w Kensington w amerykańskim stanie Connecticut uratowali cztery małe wiewiórki. Młode miały splątane ze sobą ogony. Gdyby nie pomoc ludzi, prawdopodobnie groziłaby im śmierć. Niestety jednej z nich trzeba było amputować ogon.

  Cztery sześciotygodniowe wiewiórki znaleziono w zeszłym tygodniu na torach kolejowych w gminie Berlin w stanie Connecticut. - Ich ogony były splątane po dwa, a supły tworzyły jeden wielki warkocz - poinformowali pracownicy szpitala Kensington Bird and Animal Hospital. Prawdopodobnie zwierzęta padły ofiarą ludzkiej przemocy.

  Amputacja ogona

  - Miały kilka złamanych kości w ogonach, które pewnie się zrosną, ale straciły dużo krwi, co może oznaczać amputację. Jednej z wiewiórek już amputowano ogon - powiedział w rozmowie z CNN Anthony Dibella, technik weterynaryjny ze szpitala.

  - Nie jest niczym niezwykłym, że małe wiewiórki sklejają sobie ogony. Zdarza się to w naturalnym środowisku, jeśli ich matka nie czyści ich wystarczająco dokładnie lub jeśli coś klejącego, na przykład sok, pobrudzi ich ogon. Rezultatem jest lepki, bolesny supeł, jakbyś przykleił superglue do palców - tłumaczył technik. Dodał, że różnica z tymi wiewiórkami polegała na tym, że kiedy personel weterynaryjny rozplątał ogony, były one czyste - a warkocze symetryczne. - Nie było żadnego czynnika lepiącego, dlatego uważamy, że zostało to zrobione celowo - podkreślił Dibella.

  Czy wrócą na wolność?

  - Pomimo poważnych obrażeń wiewiórki jedzą samodzielnie. Jak każde dzikie zwierzę są żywiołowe, ale boją się ludzi - mówił technik weterynaryjny. Dodał, że szybko wrócą na łono natury i na szczęście potrafią dobrze funkcjonować bez ogona.

  - Ogon wiewiórki to swego rodzaju koc ochronny, który utrzymuje ciepło w okresie zimy, a latem chłód. Pomaga utrzymać równowagę, kiedy zwierzę wspina się po drzewie. Jeśli stracą ogon w młodym wieku w środowisku naturalnym, obrażenia mogą okazać się śmiertelne. Minie kilka tygodni, zanim wiewiórka z amputowanym ogonem wyzdrowieje - powiedział Anthony Dibella.

  Szpital zgłosił sprawę do lokalnego Departamentu Energii i Ochrony Środowiska (Department of Energy and Environmental Protections) w Connecticut. Urząd ma wszcząć śledztwo.

 • Tylko
  zły człowiek, wykolejeniec może coś takiego zrobić.
  ~roki /2019-09-24 20:20
 • niestety
  niektórzy ludzie to potwory
  ~abc /2019-09-24 17:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...