Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Wiozła rannego rysia tuż obok trzyletniego dziecka. "Syczał, warczał, uderzał na oślep łapami"

  22-09-2019 12:01 Syczał, warczał i uderzał łapami

  Mieszkanka Colorado Springs chciała pomóc rannemu rysiowi porzuconemu na drodze. Położyła dzikie zwierzę na tylnym siedzeniu swojego samochodu tuż obok trzyletniego dziecka.

  Jak podała straż ochrony przyrody w amerykańskim stanie Kolorado, w środę kobieta zabrała z drogi potrąconego przez samochód rysia i położyła na tylnym siedzeniu obok swojego trzyletniego syna. Według pracowników straży, mieszkanka Kolorado miała dużo szczęścia, że nie została zaatakowana.

  Ryś syczał i warczał

  Widząc dzikie zwierzę na tylnym siedzeniu samochodu Sarah Watson - pracowniczka straży - była zszokowana i zarazem przerażona. Ryś przykryty był ręcznikiem i syczał.

  - Ryś patrzył na mnie, miał otwarty pysk. To był dorosły samiec, a nie młody osobnik. Dzikie zwierzę, nieważne czy sarna czy ryś, może stanowić dla ciebie zagrożenie, a położenie rannego rysia w pobliżu dziecka jest bardzo niebezpieczne. To drapieżnik stworzony do polowania, małe dziecko jest łatwym do pokonania przeciwnikiem. Na szczęście w tym przypadku ranne zwierzę nie zaatakowało, choć ryś w aucie syczał, warczał, uderzał na oślep łapami - mówiła Watson.

  Okazało się, że ma ryś ma sparaliżowane tylne łapy i trzeba było go uśpić.

 • Nauka na przyszłość
  Bardzo dobra historia na ostrzeżenie ludzików. Dobrze że nic się nie stało
  ~Joland /2019-09-23 10:55
 • Uśpić?
  To w Stanach nie ma weterynarzy podejmujących się prób ratowania zwierząt? To w takiej Polsce wspaniały weterynarz operował mi psa po wypadku z połamanym kręgosłupem. Może nie odzyskał pełnej sprawności ale nikomu nawet nie przyszło na myśl uśpienie zwierzęcia bez podjęcia próby.
  ~kor /2019-09-22 17:33
 • uspic,powiadacie ??
  Zabic,ja powiadam.
  Naprawd enie starano się nawet sprawdzić,czy ktoś by go nie wzial pod opeike??? Mnostwo psów ze spralizowanymi tylnymi lapami radzi sobie swietnei,wozac cioalo na specjalnych wózkach,tu można było zrobić to samo.
  ~Vito /2019-09-22 13:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...